با بهترین گیاهان آپارتمانی لوکس و لاکچری آشنا شوید

نوشته شده توسط

مدیر سایت

تعداد نمایش

131

تعداد نظر

0

کد خبر

5

مقالات جدید |
با بهترین گیاهان آپارتمانی لوکس و لاکچری آشنا شوید

تمام ایرانیان از دیرباز میل به رفتن به طبیعت و حس آرامش را با دیدن گیاهان سر سبز به دست می آورند و می توان به صورت کامل آنرا با سفر کردن به شمال کشور و زدن به دل طبیعت در روز سیزده بدر مشاهده کرد البته با وجود اینکه امروزه خیلی از خانه های ویلایی تبدیل به برج های آپارتمانی لوکس و مدرن شده است اما هنوز گیاهان آپارتمانی جایگاه خود را در دکوراسیون خانه حفظ کرده اند.

همه ما با داشتن کوچکترین زمان و فرصت دوست داریم فرای از محیط کاری خود به دل طبیعت بزنیم و با دیدن درختان و گیاهان سرسبز حس آرامش به ما دست می دهد. می توان گفت که بیشترین حس تملق به طبیعت را می توان در روز سیزده بدر و به خصوص سفر به مناطق سرسبز شمال کشور مشاهده کرد که این نشان از احساسی است که ما از نیاکان خود به ارث برده ایم. در گذشته همه انسان ها اولین بار زندگی در قسمت های کوهپایه و دشت ها وجود داشت و در چهار هزار سال پیش از میلاد مسیج کم کم شهرنشینی شکل گرفت تا جایی که امروزه به جای خانه های ویلایی شاهد برج ها سر به فرد کشیده هستیم. با وجود تمام آپارتمان های مدرن و شکل و دکوراسیونی که امروزه در تمام خانه ها حکم فرماست اما هنوز هم خیلی از مردم به دنبال خرید گیاهان آپارتمانی لوکس و لاکچری هستند تا علاوه بر جلوه زیبا به دکوراسیون خانه باعث ایجاد حس آرامش در وجود هر شخص شود.

هیچ چیزی نمی تواند جای گیاهان آپارتمانی را در محیط خانه بگیرد

با وجود زرق و برق زیاد و انواع لوازم زینتی شامل تابلو فرش، وسایل روشنایی، آباژور و... هنوز هم گیاهان و گل ها در فضا و دکوراسیون آپارتمان جایگاه ویژه ای دارد طوری که باعث می شود با نگاه کردن به آنها در ذهن خود به دل طبیعت برویم و کاملا حس خوشحالی به ما دست یابد.

گیاه پرنده بهشتی یا استرلیتزیا (Bird of paradise flower)

پرنده بهشتی یا مرغ بهشتی نام گیاه استرلیتزیا است که بومی مناطق گرم آفریقای جنوبی است با این وجود برای آپارتمان ها و هتل ها جلوه ای خاص می دهد و امروزه مورد توجه طراحان دکور قرار گرفته است.

این گیاه همیشه سر سبز و دائمی یکی از بهترین گیاهان آپارتمان محبوب در دنیا است که به دو روش عمده، تکثیر با بذر و جداسازی پاجوش امکان پذیر است و دارای اندازه ای نسبتا بلند، برگ های پهن و کشیده است.

درختچه فیکوس آلاستیکا (Rubber fig)

وجود برگ های براق و چرمی با ساقه چوبی درختچه فیکوس آلاستیکا یکی دیگر از درختچه های زیبا و آپارتمانی است که باعث شده است خیلی از مناطق جنوب کشور به پرورش این گیاه آپارتمانی روی بیاورند. جالب است بدانید که این گیاه در فضای باز تا 25 متر رشد می کند البته نگران نباشید در فضای خانه نهایتا تا 5 متر ارتفاع رشد می کند و برای پرورش این گیاه خاک مناسب، نور فراوان، آبیاری به اندازه و تعویض گلدان در زمان مناسب تنها نیازهای اساسی این گیاه محسوب می شود.

گیاه سانسوریا (Sansevieria)

خیلی از مردم ساکن آپارتمان ها قطعا با این گیاه آشنا هستند. سانسوریا گیاهی آپارتمانی سر سخت و مقاوم است که برای نگهداری به محیطی با نور متوسط نیاز دارند و برای فضای آپارتمان و هتل ها زیبایی خاصی را میدهد و جالب است بدانید که باعث تصفویه هوا و بهبود کیفیت هوا آپارتمان خواهد شد.

گیاه لیندا (Ponytail palm)

وجود ساقه چوبی ضخیم، برگ های براق سوزنی گیاه و همچنین سر سبز بودن آن جزو شاخص های ویژه این گیاه بومی مناطق مکزیک است که امروزه در خیلی از آپارتمان های لوکس و اشرافی نگهداری می شود. این گیاه را به نام گیاه نخل دم اسبی نیز می شناسند که با وجود طول عمر بالا برای رشد خوب نیاز به مقدار نور زیاد دارد.

گیاه بامبو (Dracaena sanderiana) یا (Lucky bamboo)

گیاه بامبو را به دلیل سهولت در پرورش و نگهداری جزو گیاهان آپارتمانی لوکس و لاکچری می دانند که امروز طرفداران زیادی را دارد و با وجود قیمت بالا باز هم به خرید گیاه بامبو می پردازند. برخی از چین ها معتقد هستند که گیاه بامبو گیاه خوش شانسی محسوب می شود.

درختچه فیکوس لیراتا یا انجیر ربابی (Fiddle-leaf fig)

درخته های زیبای فیکوس جزو لوکس ترین گیاهان آپارتمانی محسوب می شود که از خانواده توت ها و انجیر ها هستند و تا 15 متر رشد می کنند. وجود حالت درختچه‌ای و برگ‌های پهن، چرمی، با رگه‌های برجسته و حاشیه موج دار باعث شده است که فیکوس لیراتا عنوان جایزه انجمن باغبانی باغ سلطنتی را به دست آورد.

گیاه زامیفولیا (Zamioculcas zamiifolia)

یک گیاه بومی شرقی آفریقا که دارای برگ های بیضی شکل با ساقه های گوشتی و متورم باعث شده است که امروزه این گیاه آپارتمانی به عنوان مقاوم ترین و زیبا ترین گیاه شناخته شود و علاوه بر اینکه زیبایی خاصی به طرح دکوراسیون خانه شما می دهد باعث تصفیه هوا و از بین بردن سموم موجود در هوا خواهد شد.

گیاه نخل اریکا (Areca palm)

با نگهداری گیاه نخل اریکا که می توانید یک فضای استوایی را در آپارتمان خود تجربه کنید. این گیاه جزو لوکس ترین گیاهان است که در آپارتمان های اشرافی و سلطنتی نگهداری می شود و با داشتن گلدان های استوانه ای زیبا باعث خلق یک ساختار مدرن در آپارتمان شما خواهد شد.

بونسای یا بُن سای (Bonsai)

یکی از زیبا ترین و شگفت انگیز ترین گیاهان آپارتمانی درخت بونسای است که طول عمر آن حتی به 200 سال می رسد البته امروزه در آپارتمان ها آنچه به عنوان درخت بونسای وجود دارد به نام  بن‌سای فیکوس جینسینگ است که بهترین گزینه برای نگهداری در آپارتمان است. در صورت قرار گرفتن  گیاهان بون سایی در دمای ۵ تا ده درجه و آبیاری کم در طول فصل زمستان، امکان به گل نشستن آنها در فصل بهار وجود دارد.

نظری برای این مقاله ثبت نشده است